Ekipno prvenstvo Hrvatske u krosu

Nakon dvoranskih natjecanja, u subotu 17.03. Ekipnim prvenstvom Hrvatske u krosu otvorena je i sezona natjecanja na otvorenom. Domaćin je bio Atletski klub Koprivnica, a natjecanje se održalo na istom mjestu kao i prije dvije godine, s nešto izmijenjenom stazom. Topljenje snijega i nova kiša koja je padala tijekom cijelog proteklog tjedna stvorili su uvjete kakvih se ne bi posramile ni kros utrke u Velikoj Britaniji, poznate po blatnim i vodenim uvjetima. Loši uvjeti odrazili su se uvelike i na rezultate, a najviše sreće imali su oni čije su utrke startale najranije, kada staza još nije bila izgažena i natopljena vodom. No, pogledajmo kako su se naši atletičari snašli na jučerašnjem natjecanju…

Prve su startale seniorke u utrci na 4 kilometra. Nastupile su 42 atletičarke, a prva pobjeda dana pripala je baš našoj članici! Matea Parlov uvjerljivo je slavila s rezultatom 16:59 ispred Ljiljane Čulibrk (18:03) i Helene Valentić (18:05). Na petom mjestu u cilj je ušla Anda Tomaš (18:30), dok je Valentina Valjak osvojila 19. mjesto (20:37). Seniorke su ekipno osvojile treće mjesto, iza ekipa AK Agram i AK Sljeme.

Drugu utrku trčali su seniori, također na 4 kilometra. Pobjedu je očekivano ostvario Dino Bošnjak, s vremenom 13:58, a naši atletičari osvojili su: 6. mjesto Dorian Miškulin (15:22), 15. mjesto Domagoj Vlahović (15:52) te 18. mjesto Danijel Fak (16:34). Ekipno im je pripalo peto mjesto.

Mlađe kadetkinje trčale su utrku na 800 metara. Naša najbolja mlađa kadetkinja Dorja Salopek osvojila je četvrto mjesto s rezultatom 3:17. Bruna Franjković postigla je vrijeme 3:27, a u cilju je upisana kao 14. 18. je bila Katarina Grabić (3:33), a 19. Katarina Kljajić (3:34). Lara Franjković postigla je vrijeme 3:46 (31.), Marta Skorić 4:12 (44.), Lara Čorluka 4:16 (48.) i Mila Trkulja 4:17 (49.). Spletom neželjenih okolnosti osvojile su 4. mjesto ekipno, no sigurni smo da će to već na idućem natjecanju biti poboljšano…

U najdužoj utrci dana, onoj na 12 kilometara za seniore, imali smo tri predstavnika koji su ostvarili lijepe plasmane. Nikola Mikulić osvojio je peto mjesto s vremenom 55:14, Krešimir Balaško bio je sedmi (56:34), dok je Lovre Kalac došao u cilj kao 13. s rezultatom 1:01:18. Seniori su ekipno osvojili treće mjesto!

I naši juniori imali su odličan dan na krosu! Suverenu pobjedu odnio je naš Frano Hadaš s rezulatom 35:22 na stazi dugoj osam kilometara. Vilim Skorić ušao je u cilj kao osmi atletičar u vremenu 40:10, a pola minute iza njega utrčao je u Dominik Kolić (40:37). Juniori su ekipno osvojili drugo mjesto, iza ekipe AK Agram.

Kadeti su trčali 1,5 kilometar dugu utrku. Pobijedio je Ivan Vukančić, predstavnik AK Agram, s rezultatom 6:15. Naši kadeti osvojili su redom: 9. mjesto Tihon Salopek (6:56), 13. mjesto Tin Marasović (7:11), 23. mjesto Dorijan Kramarić (7:32) te 24. Sven Franjković (7:43). Ekipno su osvojili peto mjesto.

Kod juniorki, koje su trčale 4 kilometra, također smo imali dobru ekipu. Druga je bila naša Marija Primorac, a u cilj je ušla u vremenu 21:59. Deveta je bila Leona Biki (24:44), a jedanaesta Katarina Čičić stigla je u cilj za 25 minuta i 19 sekundi. To im je osiguralo drugo mjesto u ekipnom poretku!

U ukupnom poretku kod muških smo osvojili treće mjesto, kod žena četvrto te sveukupno četvrto mjesto muški i žene. U nekim disciplinama nažalost nismo imali ekipe, no u onima u kojima jesmo smo pokazali da konkuriramo za ponajbolja odličja. Čestitamo stoga svim našim atletičarima/kama na borbenosti i ekipnom duhu!