Kup Hrvatske za seniore i seniorke

Protekli vikend atletičari su se natjecali na stadionu mladosti na Kupu Hrvatske za seniore i seniorke. Lošije vrijeme utjecalo je u određenoj mjeri i na rezultate, ali niti oni dobri nisu izostali.

Prvog dana natjecanja nekoliko naših atletičara bili su među prvom trojkom u cilju. Kod seniorki, Marija Primorac osvojila je drugo mjesto na 1500 metara, s vremenom 5:13;39, dvije sekunde iza pobjednice Tine Šmid. Matea Parlov (koja nastupa za AK Dinamo Zrinjevac) slavila je u utrci na 5000 metara s rezultatom 18:19;69. U skoku s motkom, naša rekorderka Martina Fileš ovog je puta osvojila treće mjesto, s preskočenih 3 metra i 40 centimetara.

Kod seniora, u utrci na 1500 metara treće mjesto osvojio je Domagoj Vlahović, s istrčanih 4:02;95. Na 3000 metara nastupio je Dorian Miškulin, a u cilj je ušao u vremenu 9:22;42, što je bilo dovoljno za 5. mjesto.

Nedjelja se nastavila u sličnom tonu…

Marija Primorac osvojila je treće mjesto u utrci na 800 metara, a rezultat je bio 2:23;16. Matea Parlov osigurala je još jednu pobjedu, na 3000 metara, s ciljnim vremenom 9:51;05.

Domagoj Vlahović je u utrci na 800 metara došao kao četvrti atletičar u cilj, u vremenu 1:57;97. Odličan nastup zabilježio je drugog dana natjecanja Dorian Miškulin – rezultat 15:38;60 na 5000 metara doveo ga je do drugog mjesta! U istoj utrci nastupio je i Dominik Kolić – završio je utrku za 17:13;85, na 7. mjestu.

Na kraju vikenda, iako nismo imali predstavnike u svim disciplinama, naši atletičari su svojim dobrim nastupima osigurali dovoljno bodova za solidno 7. mjesto na Kupu Hrvatske. Čestitamo svima!

Rezultati Kupa

Osim nastupa na atletskoj stazi, ove nedjelje imali smo i jedan nastup na cestovnoj utrci. Naša Nikolina Stepan trčala je u Varaždinu utrku u sklopu priprema za maraton. Rezultat 1:23;36 bio je dovoljan za 4. mjesto. Pobjedu je odnijela Bojana Bjeljac (AK Dinamo Zrinjevac), s novim rekordom staze – 1:15;46. Čestitamo!