Seniorska ekipa AK Svetice prvaci u brdskom trčanju!

U nedjelju, 14. svibnja, trčala se tradicionalna Borošina utrka, sa startom u centru Zagreba na Trgu bana Josipa Jelačića i ciljem na vrhu Sljemena, dužine 13,5 kilometara. U sklopu utrke održano je Ekipno prvenstvo Hrvatske u brdskom trčanju, a ujedno je poslužila i kao izborna trka za nadolazeće prvenstvo Europe (Slovenija, srpanj).

Naš klub predstavljala je seniorska ekipa na dugoj utrci, u sastavu Mikulić, Balaško, Kalac i Rogina. Nikola Mikulić uvjerljivo je pobijedio s rezultatom 1:01;37, ispred Nikole Špoljara i Ante Živkovića. Krešimir Balaško zauzeo je ukupno 8. mjesto u vremenu 1:07;12, Lovre Kalac 12. mjesto s rezultatom 1:10;33 i Darko Rogina 21. mjesto, 1:13;03. Dečki su odnijeli ekipnu pobjedu, ostavivši iza sebe u poretku ekipe AK Sljemena i AK Oroslavlja!

U ženskoj konkurenciji prvo mjesto osvojila je atletičarka iz Istre, Barbara Belušić, postavivši novi rekord staze koji sada iznosi 1:11;07! Iza nje u cilj je došla Veronika Jurišić (AK Sljeme), a na treće mjesto dotrčala je naša predstavnica, Anda Tomaš, u vremenu 1:16;51. Valentina Valjak (AK Svetice), koja je prvi put trčala ovu utrku, ostvarila je rezultat 1:27;38.

Predstavnika smo imali i na kratkoj utrci. Frano Hadaš uvjerljivo je pobijedio na stazi dugoj 7 kilometara u vremenu 43:57.

 

U popodnevnim satima na Zrinjevcu se trčalo treće kolo Zagreb 5×5 serijala, na kojem su također trčali članovi našeg kluba. Prva je startala ženska utrka. Pobijedila je Matea Parlov (17:10), a naša Valentina Valjak zauzela je 4. mjesto s rezultatom 20:45, dok je Lara Franjković istrčala 5 km za 24 minute i 6 sekundi (23.mjesto). U muškoj utrci pobijedio je Goran Grdenić (15:44), a naš Dorian Miškulin osvojio je također 4. mjesto u vremenu 16:46. Rezultati

Čestitamo!

Boroša