Srebro za mušku ekipu na EPH u polumaratonu

Jučer, 26. ožujka, održano je u sklopu 25. Turopoljskog polumaratona u Velikoj Gorici Ekipno prvenstvo Hrvatske u polumaratonu. AK Svetice predstavljala je ekipa u muškoj konkurenciji – Danijel Fak, Nikola Mikulić, Dorijan Miškulin i Lovre Kalac. Naši predstavnici osvojili su ekipno srebro s ukupnim rezultatom od 3 sata 34 minute i 6 sekunda, s vrlo malim zaostatkom u odnosu na pobjedničku ekipu AK Agrama. Danijel Fak istrčao je još jednu odličnu utrku i završio na drugom mjestu u ukupnom poretku utrke, iza Mađara Tamasa Nagya, a u cilj je došao u vremenu 1:08;39. Nikola Mikulić je s rezultatom 1:10;51 došao do 6. mjesta u utrci, Dorian Miškulin, kojemu je ovo bio tek drugi polumaraton, završio je utrku za 1:14;36, dok je Lovre Kalac zabilježio rezultat 1:17;39. Treće mjesto u muškoj konkurenciji zauzela je ekipa  AK Rudolf Perešin, dok su u ženskoj konkurenciji pobijedile članice AK Agrama.