Uspješan vikend za AK Svetice

Vikend koji je za nama bio je rezerviran za pravo otvaranje sezone, kako na stazi, tako i na cesti. U nedjelju, 19.3., održano je u Puli Zimsko prvenstvo u trčanjima na stazi za seniore/ke i juniore/ke. U seniorskoj konkurenciji AK Svetice je imao jednog predstavnika – Danijel Fak nastupio je u utrci na 3 000 m i zasluženo pobijedio s vremenom 8:41;71! U juniorskoj konkurenciji imali smo više predstavnika, kod juniorki je dobru utrku na 1 500 m istrčala Marija Primorac u vremenu 4:54;16, što joj je osiguralo drugo mjesto. Domagoj Vlahović također je bio srebrni u juniorskoj utrci na 1 500 m s rezultatom 4:10;49, a na 3 000 m predstavljao nas je Frano Hadaš, osvojivši peto mjesto s istrčanim rezultatom 9:12;60.

Rezultati_Pula

Istog dana, u Zagrebu je održan Zagrebački proljetni polumaraton – Vip ZAGREB21, u organizaciji našeg kluba i Run&Trek dućana. Vrijeme je bilo idealno za dugoprugaško natjecanje, a staza brza i zanimljiva. Nekoliko članova/ica našeg kluba nastupilo je na utrkama na 5 km i polumaratonu, a mnogi su pomagali u oragnizaciji same utrke. Na polumaratonskoj utrci u ženskoj konkurenciji nastupile su tri naše predstavnice: Nikolina Stepan, 6. mjesto ukupno, 2. Hrvatica, u vremenu 1:19:37, Anda Tomaš (10.) 1:22:38 i Valentina Valjak s rezultatom 1:27:02 (11.). U muškoj konkurenciji nastupili su Nikola Mikulić (1:19) i Mario Obuljen (1:24:53).

Na 5 km nastupili su naši mlađi članovi, Katarina Grabić osvojila je ukupno 3. mjesto u ženskoj konkurenciji s vremenom 21:19, Ivana Kljajić došla je do petog mjesta s rezultatom 22:24, Katarina Kljajić istu dionicu je pretrčala za 23:04, Bruna Franjković za 23:33, Lara Franjković u vremenu 26:08 i Marta Skorić također 26:08. Sven Franjković 5 km istrčao je za 21 minutu i 4 sekunde, dok je Matko Žuljević u cilj došao za 22 minute i 29 sekundi.

Rezultati_ZAGREB21

Čestitke svima koji su se ovaj vikend natjecali, a posebna pohvala volonterima koji su veliki dio vikenda proveli u organiziranju Vip ZAGREB21 polumaratona!